Wybielanie zębów Świdnica - dlaczego warto?

Białe i piękne zęby są marzeniem wielu osób. Olśniewający uśmiech dodaje pewności siebie i ułatwia nawiązywanie nowych znajomości. Przebarwione uzębienie jest jednak dość powszechnie spotykanym problemem. W najprostszych przypadkach śnieżnobiałe zęby można uzyskać przez odpowiednią higienę jamy ustnej. W większości wypadków konieczne jest jednak poddanie się zabiegowi wybielania zębów.

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów Świdnica – przyczyny przebarwień

Wbrew pozorom przebarwienia są naturalnym efektem „używania zębów”. Spożywanie posiłków, picie napojów o mocnej barwie itd. wpływa na zmianę naturalnego koloru zębów. Trwałe przebarwienia powstają jednak przez brak odpowiedniej higieny lub są efektem chorób, np. trzustki, krwi lub schorzeń o podłożu hormonalnym. Zdarza się także, że biel zębów zatraca się przez nieodpowiednią dietę oraz przyjmowanie leków. Przed przystąpieniem do zabiegu wybielania uzębienia należy w pierwszej kolejności przeprowadzić wywiad z pacjentem, dokonać diagnozy problemu, a dopiero później opracować plan leczenia. Takim schematem działamy w naszym Centrum Anadent. Dokładnie określamy źródło problemu przebarwionych zębów, a dopiero później przystępujemy do poszczególnych zabiegów.

Masz pytania? Zadzwoń teraz!

+48 519 070 010

Wybielanie zębów w Anadent – rodzaje leczenia

Przed zabiegiem wybielania zębów konieczne jest dokładne badanie wszystkich zębów, wyleczenie ubytków próchnicowych, kontrola szczelności wypełnień, usunięcie kamienia (skaling ultradźwiękowy) oraz osadów (piaskowanie, polerowanie). Należy pamiętać o tym, że istniejące w jamie ustnej wypełnienia i korony protetyczne nie zmienią swojej barwy, stąd konieczna może być późniejsza ich wymiana, oraz tzw. dieta biała, która trwa zazwyczaj przez miesiąc w okresie stabilizacji uzyskanego koloru i polega na eliminacji z codziennej diety wszystkich mocno barwiących substancji: curry, kurkuma, jagody, marchewki, buraków, czerwonego wina, mocnej kawy i herbaty). W Anadent stosujemy dwie bezpieczne dla naszych pacjentów metody wybielania zębów. Pierwsza z nich to wybielanie lampą na fotelu w gabinecie – w ciągu 60 minut lekarz zabezpiecza dziąsła, trzykrotnie aplikuje na zęby specjalny żel wybielający i uaktywnia go, naświetlając specjalną lampą. Uzyskuje się rozjaśnienie koloru o kilka tonów, a zabieg wystarcza na około 2 lata. Drugą metodą jest wybielanie nakładkowe w domu pacjenta przez 2 tygodnie w czasie snu. Pacjent dostaje specjalną nakładkę z odlewu swoich zębów i samodzielnie aplikuje żel wybielający, który działa przez kilka godzin. Efekty są bardzo szybkie i co najważniejsze trwałe i bezpieczne dla szkliwa. Pacjent otrzymuje cztery strzykawki żelu i jedną strzykawkę preparatu odwrażliwiającego.

 

Wybielanie zębów Świdnica – czy zabiegi są bolesne?

Zabiegi wybielania zębów są całkowicie bezbolesne i nie wpływają na komfort pacjenta. W naszym Centrum dokładamy wszelkich starań, aby uzyskany efekt był jak najbardziej satysfakcjonujący i nie wiązał się z efektami ubocznymi np. w postaci nadwrażliwości zębów.

Marzysz o pięknym i białym uśmiechu? Zgłoś się do nas! Pomożemy Ci wybielić zęby i uzyskać wymarzony efekt!

Umów się na wizytę!

Uzupełnij formularz zgłoszeniowy, skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie, by ustalić dogodny dla Ciebie termin wizyty