Usługi dentystyczne dla dzieci w Świdnicy

Wiemy doskonale, jak trudnym doświadczeniem może być dla dziecka wizyta u stomatologa. Na szczęście czasy, gdy siedzenie na fotelu dentystycznym kojarzyło się najmłodszym z bólem, odeszły dawno w zapomnienie. Małym pacjentom zapewniamy pełen komfort i przyjazne warunki. Wszystko po to, by ich zęby były piękne i zdrowe.

Stomatologia dziecięca Świdnica

Stomatologia dziecięca – co nas wyróżnia?

Posiadamy duże doświadczenie z zakresu stomatologii dziecięcej oraz wysokie kompetencje w kierunku leczenia i profilaktyki zębów mlecznych. Nasz zespół ze szczególną troską podchodzi do małych pacjentów, rozumiejąc ich obawy związane z wizytą u dentysty. Gabinet w Centrum Anadent jest przystosowany do leczenia dzieci. Poczynając od nowoczesnych, estetycznych wnętrz, młodego, ambitnego personelu, który z wyjątkową troską i zaangażowaniem potrafi zdobyć zaufanie najbardziej wrażliwego pacjenta, po najwyższej jakości sprzęt oraz leczenie nowoczesnymi metodami z użyciem kamery wewnątrzustnej. Leczenie jest szybkie i bezbolesne a po zakończonej wizycie każdy najmłodszy pacjent dostaje nagrodę. Dużo uwagi przykładamy do wizyty adaptacyjnej, poznania dziecka i zdobycia jego zaufania. Pomożemy w wyborze szczoteczki, pasty i w nauce prawidłowej metody szczotkowania.

 

Dentysta dla dzieci w Świdnicy – przykładowe zabiegi

W ofercie leczenia w ramach stomatologii dziecięcej posiadamy m.in.: leczenie próchnicy zębów mlecznych i stałych, fluorkowanie zębów,  lakowanie bruzd zębów mlecznych oraz stałych, leczenie kanałowe mleczaków, leczenie wad zgryzu, przeglądy okresowe i wizyty adaptacyjne.

Masz pytania? Zadzwoń teraz!

+48 519 070 010

Stomatologia dziecięca – dlaczego warto zadbać o zęby dziecka?

Wielu rodziców uważa, że nie trzeba specjalnie dbać o zęby mleczne dziecka, skoro te po kilku latach wypadną i na ich miejscu pojawi się  uzębienie stałe. Taka postawa nie jest jednak dobra. Nawet zęby mleczne wymagają odpowiedniej higieny oraz interwencji stomatologa w przypadku rozmaitych problemów.  Nieleczona próchnica tzw. mleczaków może mieć bardzo zły wpływ na stan zębów stałych, ogólny stan zdrowia dziecka i może sprawić, że pociecha będzie bardziej podatna na różne infekcje. Warto pamiętać, że stany zapalne przenoszą sie na zawiązki zębów stałych i kondycję ich szkliwa, ponadto utrzymująca się próchnica prędzej czy później zakończy się dla dziecka bólem zęba. W takim przypadku pierwsza wizyta małego pacjenta siłą rzeczy wiązać będzie się z dużym stresem. Jeśli chcemy zaoszczędzić dziecku takich wątpliwych atrakcji, warto od najwcześniejszych chwil uczyć odpowiedniej higieny jamy ustnej oraz systematycznie zjawiać się u stomatologa na kontrolnych wizytach.

Ważnym aspektem jest także obserwacja zgryzu dziecka. Bardzo często zdarza się, że zęby układają się w nieprawidłowy sposób. Zaniedbanie korekty zgryzu może wpłynąć na komfort życia dziecka w przyszłości.

Na stan zdrowia jamy ustnej duży wpływ mają również ustny tor oddychania, przerost wędzidełka, stosowanie leków wziewnych (np. na astmę), sterydów, antybiotyków, syropów itp.  Takie przypadki wymagają szczególnej kontroli i odpowiednio przeprowadzonej profilaktyki.

Sprawdź też, jak przygotować dziecko do wizyty w naszym Centrum Medycznym.

Umów się na wizytę!

Uzupełnij formularz zgłoszeniowy, skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie, by ustalić dogodny dla Ciebie termin wizyty