Na czym polega protetyka?

W Centrum Anadent oferujemy pełen zakres leczenia protetycznego, czyli uzupełniania ubytków w uzębieniu przez wstawianie różnego rodzaju implantów. Dokładamy wszelkich starań, by odbudować naturalną anatomię uzębienia oraz przywrócić jego pełną funkcjonalność  i estetykę

Protetyka stomatologiczna

Protetyka Świdnica – co nas wyróżnia?

Wychodząc na przeciw wysokim wymaganiom naszych pacjentów stosujemy najnowocześniejsze metody leczenia protetycznego i materiały, dzięki którym możemy w krótkim czasie odbudować brakujące zęby lub poprawić wygląd i ułożenie uzębienia w jamie ustnej.

Wykonujemy szeroki wachlarz usług rekonstruujących zgryz. Estetyczne licówki, korony, mosty, mosty adhezyjne oszczędzające tkankę, nowoczesne wkłady szklane, nakłady, endokorony po leczeniu kanałowym oraz rozmaite protezy elastyczne, cienkie i estetyczne. Stosujemy nowoczesne metody podnoszenia i rekonstrukcji zgryzu oraz leczenia zaburzeń stawu skroniowo-żuchwowego. Korzystamy z wielu pracowni protetycznych lokalnych i oddalonych o wiele kilometrów dzięki możliwości przesłania cyfrowego wycisku metodą CAD/CAM.

 

Protetyka Świdnica – metody i materiały leczenia

  • Licówki – metoda polegająca na korekcie koloru, kształtu zęba, ujednolicenia koloru martwego zęba po leczeniu endodontycznym lub wzmocnienie zęba z licznymi wypełnieniami. Obecnie stosowane metody preparacji pod licówki protetyczne są minimalnie inwazyjne – wymagają korekty jedynie 0,3 mm szkliwa lub są całkowicie bez preparacji, cementowane do zęba na zasadzie adhezji.

 

  • Mosty adhezyjne – nowa metoda odbudowy pojedynczego brakującego zęba przy pełnych łukach zębowych. Jest to pewnego rodzaju alternatywa do wykonania leczenia implantologicznego. Metoda dobra szczególnie dla pacjentów młodych, którzy nie chcą szlifować swoich zębów pod tradycyjny most z porcelany lub nie decydują sie aktualnie na leczenie implantologiczne pojedynczego braku zęba. Polega na przyklejeniu specjalnej konstrukcji do dwóch zębów sąsiadujących z miejscem ubytku. Założenie mostów jest całkowicie bezbolesne oraz nie inwazyjne w porównaniu do innych metod.

 

  • Włókno szklane – nowoczesna stomatologia bazuje obecnie na tym niezwykle wytrzymałym, lekkim i biokompatybilnym materiale. Wykonuje się z niego wkłady koronowo-korzeniowe celem wzmocnienia zęba po leczeniu endodontycznym. Czasem stanowi wzmocnienie zęba pod koroną protetyczną lub może budować przęsło mostu adhezyjnego. Na świecie włókno szklane, jako najwytrzymalszy materiał, wchodzi w skład rakiet kosmicznych, kamizelek kuloodpornych oraz prętów zbrojeniowych w budownictwie.

 

  • Leczenie rozległych braków zębowych – w przypadku, kiedy brakuje zęba trzonowego i niemożliwe staje się leczenie mostami oraz zastosowanie implantów, możemy zaproponować różnego rodzaju protezy zębowe na magnesach, na koronach teleskopowych, szkieletowe na zatrzaskach i zasuwach oraz prace kombinowane. Dla alergików wykonane z nowoczesnego akronu, który nie powoduje uczuleń, jest bardzo estetyczny ,elastyczny i wygodny w użytkowaniu, łatwy w adaptacji.

 

  • System miniimplantów zębowych intralock firmy MDL – został stworzony w celu zapewnienia jeszcze większej stabilizacji protezy tym pacjentom, którzy nie mogą skorzystać z konwencjonalnego leczenia implantologicznego, nie maja odpowiedniej ilości kości lub też są w trakcie innego leczenia protetycznego. Miniimplanty tytanowe pełnią rolę korzenia zęba. Zakończone są specjalną kulką, która łączy się z płytą protezy. Wszczepienie miniimplantów jest łatwe i szybkie. Procedura odbywa się jednoetapowo i charakteryzuje się minimalną inwazyjnością chirurgiczną – bez użycia szwów i bez wielu miesięcy dalszego leczenia.

Masz pytania? Zadzwoń teraz!

+48 519 070 010

Protetyka Świdnica – kiedy warto się do nas zgłosić?

Zgłoś się do Centrum Anadent na leczenie protetyczne, gdy w Twoim uzębieniu, z różnych przyczyn, pojawiły się ubytki. Dokładnie przeanalizujemy sytuację i zadecydujemy, w jaki sposób zastąpić utracone zęby implantami. Cechuje nas doświadczenie i pełen profesjonalizm. Przed przystąpieniem do leczenia dokonujemy diagnozy problemu, uwzględniamy wszystkie czynniki, mogące mieć wpływ na ostateczny efekt oraz komfort pacjenta. Zdajemy sobie sprawę, że leczenie protetyczne może być dla wielu osób krępujące i bywa, że przystąpienie do niego rodzi wiele obaw. Dlatego też dokładamy wszelkich starań, by świadczone przez nas usługi stały na jak najwyższym poziomie.

Zgłoś się do nas!

Umów się na wizytę!

Uzupełnij formularz zgłoszeniowy, skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie, by ustalić dogodny dla Ciebie termin wizyty