Leczenie zębów w ciąży

Wiele przyszłych mam uważa, że leczenie stomatologiczne w czasie ciąży jest niebezpieczne dla dziecka. Owszem, część bardziej skomplikowanych zabiegów nie jest w tym czasie możliwa do zrealizowania. Nie oznacza to jednak, że ciężarna nie powinna zadbać o odpowiedni stan swojego uzębienia, tym bardziej, że w czasie ciąży dochodzi w organizmie do wielu zmian, które mogą znacznie osłabić stan zębów kobiety.

Leczenie stomatologiczne w ciąży

Leczenie stomatologiczne w ciąży – co wpływa na stan uzębienia przyszłych mam?

Do najczęstszych przyczyn pogorszenia się stanu zębów ciężarnych kobiet zalicza się następujące czynniki: zmiany hormonalne, niedostateczna higiena, niewyleczone choroby przyzębia oraz stany zapalne w jamie ustnej. Nasz wykwalifikowany personel przygotuje przyszłą mamę i jej jamę ustną do czekających ją wyzwań! Dobry stan zębów w ciąży pozwoli uniknąć odwapnień oraz ubytków próchnicowych. Oferujemy specjalne bezpieczne znieczulenia dla kobiet w ciąży oraz dedykowane tej grupie specjalne zabiegi profilaktyczne.

 

Leczenie stomatologiczne w ciąży – jakie zabiegi można wykonać?

Na temat leczenia stomatologicznego w czasie ciąży narodziło się przez lata mnóstwo mitów, które nie mają nic wspólnego z prawdą. Przede wszystkim ciężarne mogą być poddanie znieczuleniu, które sprawia, że zabieg dentystyczny jest mniej bolesny i stresujący, co w przypadku kobiety w ciąży jest niezwykle istotne. Krótkie i mało bolesne zabiegi można wykonywać nawet w trzecim trymestrze! Jest to jednak sytuacja wyjątkowa. Dla dobra pacjentki leczenie stomatologiczne powinno odbywać się we wcześniejszych etapach ciąży. Znieczulenie dla kobiet w ciąży działa tylko miejscowo (na dany ząb). Nie wchłania się ono do krwiobiegu ani łożyska, więc nie ma wpływu na dziecko i można po nim karmić piersią.

Masz pytania? Zadzwoń teraz!

+48 519 070 010

Często spotykaną opinią jest, że kobiety w ciąży nie mogą poddać się leczeniu kanałowemu. To oczywiście nieprawda – tzw. kanałówka w tym czasie jest możliwa do przeprowadzenia, a nieodwracalne choroby miazgi są konieczne do zniwelowania w trybie natychmiastowym. Ciężarne mogą mieć także wykonywany skaling w drugim trymestrze ciąży. Należy jednak uważać przy wykonywaniu zdjęć RTG zęba , które nie są całkiem przeciwwskazane ale wymagają zgody lekarza ginekologa i stosowania najniższej dawki promieniowania. Możliwe jest również usunięcie zębów, choć akurat ten zabieg najlepiej przeprowadzić przed ciążą lub po urodzeniu dziecka.

 

Leczenie stomatologiczne w ciąży – zapraszamy do Anadent!

Jeśli jesteś w ciąży i chcesz zadbać o zdrowie swoich zębów, zgłoś się do nas! W Centrum Anadent wiemy, jak ważny jest komfort ciężarnych pacjentek, więc możesz być pewna, że zrobimy wszystko, by wizyta u nas była możliwe jak najmniej bolesna i bezpieczna dla Ciebie oraz dziecka. Nasi specjaliści nie tylko zadbają o piękny uśmiech mam, ale także doradzą w kontekście wyboru odpowiednich past i innych preparatów do higieny jamy ustnej, skierowanych do kobiet w ciąży.

Umów się na wizytę!

Uzupełnij formularz zgłoszeniowy, skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie, by ustalić dogodny dla Ciebie termin wizyty