Zadbaj o odpowiednią diagnostykę!

Odpowiednia diagnostyka stomatologiczna jest podstawą do skutecznego leczenia zębów. W Centrum Anadent oferujemy fachową diagnostykę i ocenę stanu uzębienia.

Nasza wiedza oraz profesjonalnie wyposażone gabinety pozwolą nie tylko szybko znaleźć główne źródło problemu, ale także ułatwią dobranie odpowiedniego sposobu leczenia.

Diagnostyka stomatologiczna

Diagnostyka stomatologiczna – jakie rodzaje rozróżniamy?

Diagnostykę stomatologiczną możemy  podzielić na dwa etapy. Pierwszy z nich to ogólna ocena stanu pacjenta przez stomatologa. Polega na przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem oraz badania z użyciem kamery wewnątrzustnej.  Na tym etapie można stwierdzić, czy pacjent ma próchnicę, a także określić stan zaawansowania tego schorzenia. W trakcie pierwszego etapu diagnostyki stomatologicznej możliwa jest również ogólna ocena błony śluzowej jamy ustnej, dziąseł oraz przyzębia, sprawdzenie szczelności wypełnień, a także odwapnień szkliwa.

Drugi etap diagnostyki stomatologicznej polega na zdobyciu większej liczby informacji o stanie uzębienia pacjenta za pomocą specjalistycznego sprzętu. Podstawowym badaniem wykonywanym po przeprowadzeniu wywiadu przez stomatologa jest RTG. Diagnostyka obrazowa jest w stanie ukazać w szczegółowy sposób ułożenie zębów w jamie ustnej, zobrazować kości twarzoczaszki, tkanki kostne szczęki oraz żuchwy, a także wskazać niepokojące zmiany (np. próchnicę na powierzchniach stycznych zębów, stany zapalne, zatrzymane ósemki a nawet torbiele czy zmiany nowotworowe).

Masz pytania? Zadzwoń teraz!

+48 519 070 010

Diagnostyka stomatologiczna – co oferuje Anadent?

W Centrum Anadent oferujemy szeroki zakres badań diagnostyki stomatologicznej. Bez względu na to, czy pacjent zgłasza się do rutynowej kontroli lub z konkretnym problemem – jeśli zachodzi taka potrzeba diagnozujemy problem w profesjonalny sposób, przy użyciu najnowszych technologii, ale także wiedzy. W ramach diagnostyki stomatologicznej wykonujemy:

  • standardowe zdjęcia RTG,
  • panoramiczne zdjęciajamy ustnej,
  • badania 3D,
  • tomografię komputerową.

 

Diagnostyka stomatologiczna – co należy wiedzieć?

Diagnostyka stomatologiczna, nawet radiologiczna, oparta na wykonaniu zdjęć RTG, jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia. Do badania tego typu nie trzeba się specjalnie przygotowywać, a ono samo nie jest bolesne. Pamiętać należy natomiast, że w przypadku bólu zęba lub zauważeniu jakichkolwiek innych niepokojących zmian wewnątrz jamy ustnej, należy jak najszybciej skontaktować się ze stomatologiem. Natychmiastowa reakcja zwiększa szanse na uratowanie naturalnego uzębienia.

Umów się na wizytę!

Uzupełnij formularz zgłoszeniowy, skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie, by ustalić dogodny dla Ciebie termin wizyty